Hakkımızda...

2015 yılında T.C. Sanayi Bakanlığının verdiği Teknogirişim Sermaye Desteği aracılığı ile kurulduk. Kurulduğumuz esnada ana odak noktamız hastaneler için sterilizasyon üniteleri üretmekti. Geçen zaman içerisinde firma önce ürün yelpazesini genişletti. Duyma cihazlarından, yapay kalp destek ünitelerine, özel tasarım medikal kumaşlardan 3B yazıcı teknolojilerine varıncaya kadar pek çok ürün için ar&ge çalışmalarında bulunduk. Bu esnada pek çok sanayici ve öğretim üyesi ile ortaklık anlaşmaları gerçekleştirdik. Asıl çıkış noktamız biyomedikal teknolojiler ve biyoteknoloji olduğu için özellikle bu alanlarda Türkiye'de faaliyet gösteren en etkili danışmanlık firmalarından birisi haline dönüştük.

 

Alia Girişim ve iş birliği yaptığımız partnerlerimizle birlikte bu güne kadar kırktan fazla projenin tamamlanmasını sağladık. Bu projeler esnasında yaklaşık 20 milyon Türk lirası tutarında bir bütçeyi başarıyla yönettik. 

Gerçekleştirdiğimiz sayısız yatırımcı ve girişimci görüşmeleri neticesinde 2020 yılı itibari ile Alia Girişim'in sektörde bir özel yatırım firması pozisyonu almasına karar verdik. Ana danışmanlık alanımızda yenilenen bu misyonumuza uygun olarak proje yönetiminden marka danışmanlığı alanına kaymıştır. 

Nihai amacımız Türkiye'den Endüstri 4.0 alanlarında faaliyet gösteren bir dünya markası çıkmasına öncülük etmektir.